Career

Work in KASPER CZ

Let's find common ground

KASPER CZ s.r.o. is a leading Czech manufacturer of classic roof frames and trussed rafters, as well as other wooden load-bearing structures. Wooden load-bearing structures are designed using static and design software programs, subsequently manufactured, supplied and assembled directly on the construction site. In our company, people have space for their career growth and continuous education. If you are interested in working for KASPER CZ s.r.o., do not hesitate to contact us with your idea of cooperation.

Obsluha CNC

Máte praxi v oboru práce se dřevem a pozitivní přístup k technologiím? Do naší moderní výroby hledáme nového kolegu na pozici obsluha CNC stroje. Spojme síly a pusťme se společně do zajímavých realizací!

More information

Specialista prodeje – obchodní zástupce

Jste rádi v kontaktu s lidmi a zajímá vás obor práce se dřevem jako konstrukčním materiálem? Aktuálně hledáme nového kolegu či kolegyni na pozici specialista prodeje. Staňte se součástí týmu KASPER CZ.

More information

Projektant dřevěných konstrukcí

Zajímá vás projektování střešních konstrukcí a staveb ze dřeva? Chcete se naučit víc o práci se dřevem jako konstrukčním materiálem nebo máte dokonce v tomto oboru už zkušenosti? Spojte se s námi!

More information
Quick contact

Work in KASPER CZ!

Contact us

Ječná 550, 541 03 Trutnov 3
Česká republika

+420 499 827 300
+420 499 827 301
podpora@kaspercz.cz